Elektrik Plan, Proje ve Taahhüt İşleri

Elektrik, teknolojinin gelişim ve değişim göstermesi ile birlikte insan hayatının olmazsa olmazları arasına girmiştir. Günümüzde kullandığımız pek çok cihazın elektrikli olması ve elektrik ile çalışması insanların elektriğe duydukları ihtiyacın da artmasına neden olur. Bu doğrultuda kişilerin yeni bir eve taşınırken ya da bir ev satın alırken ilk sorduğu sorular arasında elektrik ile ilgili sorular yer alır. Örneğin kişiler sıfır, daha önce hiç kullanılmamış bir daire satın alacaklar ya da kiralayacaklarsa dairenin elektriğinin açık olup olmadığını ya da projenin tamamlanıp tamamlanmadığını sorgularlar. Çünkü elektrik artık günümüzde en az su kadar önemli bir hale gelmiştir. Dolayısıyla elektriğin ve elektrik plan, proje ve taahhüt işlerinin de kişiler için büyük bir öneme sahip olduğunu ifade edebiliriz.

Elektrik Plan, Proje ve Taahhüt İşleri
Elektrik Plan, Proje ve Taahhüt İşleri

Elektrik Plan ve Projesi

Elektrik plan ve projesi, bir yapının elektrik ihtiyacının karşılanabilmesi için gerekli olan elektrik tesisatının yürürlükte olan esas ve kanunlar neticesinde bir bilgisayar ortamında çizilmesi olarak ifade edilebilir. Yapıların kullanım amaçlarına ve ihtiyaçlarına göre priz, aydınlatma, güvenlik, ihbar, seslendirme ve yangın gibi unsurlar elektrik plan ve projelerinde yer alır.

Elektrik projeleri yapıların statik ve mimar projeleri kadar büyük bir öneme sahiptir. Çünkü projesiz ve hatalı bir şekilde gerçekleştirilecek olan elektrik tesisatları can kaybına kadar büyük sorunlara neden olabilmektedir. Bunun yanı sıra iş gücü kaybı, zaman kaybı ve maddi kayıplar da hatalı bir proje neticesinde meydana gelen problemler arasında yer alıyor. Elektrik proje ve planı yapıların belediyelerden ruhsat alabilmesi için de gereklidir. Binanın yönetmeliğe uygun şekilde hazırlanan bir elektrik projesine sahip olması gerekir. Elektrik plan ve projeleri iki şekilde incelenir. Biri ruhsat projeleri, diğer ise uygulama projeleridir. Ruhsat projeleri; yapının bulunduğu belediyeden ruhsat alabilmek için gerekli olan projelerdir. Uygulama projeleri ise yapılarda gerekli elektrik alt yapısının oluşturulabilmesi ve kişilerin kusursuz bir şekilde elektrik ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için gerekli olan projeleri ifade etmektedir.

Elektrik Taahhüt

Elektrik taahhüt bir yapının oluşturulmasında gerekli olan onlarca evraktan bir tanesidir. Bir binanın elektrik tesisatını yapmak isteyen firmanın elektrik taahhüt sözleşmesi yapması ve bu sözleşmeye uygun bir şekilde projeyi teslim etmesi gerekmektedir.

Elektrik Plan, Proje ve Taahhüt İşleri İçin DÇ Mühendislik

DÇ Mühendislik kurulduğu günden bu yana müşterilerine en kaliteli ve profesyonel hizmetler vermeyi hedeflemektedir. Bu hedefler doğrultusunda sunduğu hizmetlerden biri de elektrik plan, proje ve taahhüt işleridir. Sektörde pek çok yapının elektrik tesisatı ile ilgili işlerini yürüten ve müşteri memnuniyeti sağlayan DÇ Mühendislik ile siz de çalışarak profesyonel bir destek alabilirsiniz.

Elektrik plan, proje ve taahhüt işleri ile ilgili tüm işlemlerinizde sizlere en kaliteli hizmeti vermek için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Detaylı bilgi, soru veya sorunlarınız varsa, uzman ekibimizle iletişime geçmekten çekinmeyin!

Sizlere sunduğumuz hizmetler ile ilgili detaylı bilgi almak için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmektir.